Parkování zdarma!


» Co jsou záporné ionty?


Co jsou kladné a záporné ionty?

S ionty (kladnými a zápornými) se setkáváme každý den od našeho narození, protože jsou nedílnou složkou ovzduší, které nás všude obklopuje. Ve vzduchu se vyskytují ionty dvou polarit, a to kladné - kationty a záporné - aniony. Jsou poměru v ovzduší.

Iontová nerovnováha má na lidské zdraví obrovský vliv a  způsobuje až alarmující nárůst civilizačních chorob, alergií, respiračních a duševních potíží. Mimo klasické viníky zdravotních potíží, jako je znečištění ovzduší a jídla chemikáliemi, byl zjištěn „nenápadný,neviditelný a obtížně měřitelný jed“  a to působení přebytku škodlivých – kladně nabitých iontů, které vznikají ze všech civilizačních vymoženosti.

Jedná se např.o navigace, mobilní telefony, klimatizace, průmyslový smog, umělá vlákna, vysílače, ozónová díra, skleníkový efekt, televize, monitory, zářivky, kopírky, laserové tiskárny atd. Nadbytek kladných  iontů se nachází např. v uzavřených budovách, na znečištěné ulici i před bouřkou, kdy říkáme, že je dusno a špatně se nám dýchá a touto vzniklou nerovnováhou má negativní vliv na naše zdraví.

 

Na těchto místech se nám dýchá velmi dobře a rádi je vyhledáváme pro relaxaci a odpočinek. Záporné ionty jsou významným zdrojem energie lidského těla. Podporují náš imunitní systém i psychickou pohodu. Díky nim se cítíme krásně, odpočatě a dobře se nám dýchá. Z toho plyne i dobrá nálada, klidný spánek. Mají pozitivní účinky na sliznice dýchacích cest, kde posilujísamočisticí schopnost plic, proto zejména alergici pozorují výrazné zlepšení obtíží již po několika hodinách. Záporné ionty putují z plic do krevního řečiště, kde ovlivňují celou řadu procesů v našem těle. Zvyšují zásaditost krve, čímž odstartují její pročištění, zrychlují hojení ran a popálenin,  posilují imunitu, snižují krevní tlak, stimulují funkci žláz s vnitřní sekrecí,urychlují regenerační schopnost buněk, zlepšují metabolismus, působí proti volným radikálům, upravují hladinu serotoninu (hormon štěstí) a neurotransmiterů, čímž přispívají k naší spokojenosti a duševní pohodě, zvyšují koncentraci, zkvalitňují spánek, paměť a mají
účinky na bakterie a dokonce i v nižších koncentracích retarduje jejich množení.


Je to podobné jako v tradiční čínské medicíně,kdy právě princip léčby spočívá v dosažení rovnováhy mezi energií jangovou a jinovou.

MTc0M