Parkování zdarma!


» Co je dlouhé infračerv.záření?

Co je dlouhé infračervené záření ?

Infračervené záření (IR) je záření větší než viditelné světlo. Infračervené záření zabírá ve spektru  3 dekády a má vlnovoudélku mezi 760 nm až 1 mm. Léčivá ametystová podložka vytváří záření dlouhé vlnové délky 8-12 µm, které proniká do těla a je schopno zahřát až do hloubky 14 cm. Z toho vyplývá, že ne každé IR je stejné a má stejné účinky. Např. infračervené záření v infrasauně  se pohybuje ve spektru IR záření středněvlnného tj.od 3- 8 µm a proniká do těla a zahřívá ho do cca jen 4 cm. Další výhodou léčivé ametystové podložky je fakt, že není zahřívána hlava, protože by byly sníženy účinky léčby. Hlava je zahřáta za zhruba 10 minut, ale tělo potřebuje až 60 minut. Účinky jsou velmi odlišné, proto také v infrasauně nelze tak dlouho pobýt, hlava by se přehřála  a dále IR sauny neprohřívají  tak hluboko.

Pro zajímavost. Reiki, uzdravování vyzařováním energie skrze dlaně je postavena na uzdravovacích vlastnostech přírodního infračerveného záření.

Pro upřesnění, infračervené záření je často považováno za tepelné, ale funguje to tak, že lidské tělo resp. buněčné mitochondrie absorbují záření a dochází k jejich  ohřevu. Mitochondrie se dá přirovnat k buněčné elektrárně či k motoru buňky. Vzniká v nich díky procesům buněčného dýchání  energeticky bohatý  adenosintrifostát (ATP) používaný jako „palivo“ pro průběh jiných reakcí v celém těle. Tato doplněná energie do buněk pak umožní zrychlení či vůbec zrealizování látkové výměny tj. metabolických reakcí (jak katabolických tak anabolických) a má proto blahodárný vliv na celý organismus. Dokáže spalovat tuky, rozpouštět je v krvi, urychluje proces trávení, uvolňuje bolestivé blokády po těle, jak s nedostatku energie, tak z blokády krve, zkrátka dává to „nejlepší palivo všem motorům v našem těle“.

Infračervené záření je  nejbezpečnější a zároveň nejprospěšnější část slunečního záření pro zdraví člověka bez kterého neexistuje život.



 

MDg5NW