Parkování zdarma!


» Moxování

MOXOVÁNÍ 

V Orientu má tisíciletou tradici léčba ohněm, takzvané požehování neboli moxování. Přírodní způsob léčby využívá znalostí tradiční čínské medicíny a především znalosti akupresurních bodů. Moxování dodává organismu ztracenou energii. V Číně je považováno za prostředek k udržení trvalého zdraví a prodloužení života. Moxa je sušený a lisovaný pelyněk, nejčastěji ve formě doutníku.
 Moxa se zapálí a přiblíží se  k bodu, na který chceme působit. Neprovádí se přímo na těle, ale zhruba 2 centimetry od povrchu těla. Sálavým teplem se prohřívají a uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupresurní body. Teplo prostupuje do hloubky, podporuje tok vitální energie a dokáže nastolit v organismu rovnováhu. Napomáhá ke zvyšování imunity, urychlování látkové výměny, prokrvení a uvolňování svalstva,urychluje cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze,podporuje a upravuje menstruaci,tlumí záněty.Teplo moxy stimuluje akupresurní body tak, aby se v těle nastartoval samoléčebný proces, který pomůže při nejrůznějších onemocněních jak akutních, tak chronických. Moxou docílíme uzdravení, navození rovnováhy v těle a také pocitu svěžesti.

 

Moxování je nejlépe provádět  obvykle 1x týdně, stejně jako masáž. Při léčení se může provádět i denně, a to maximálně po dobu jednoho týdne a dále podle potřeby a zdravotního stavu. Výhodné je spojit moxování s masáží či jinou metodou z tradiční čínské medicíny, např. baňkováním či gua shou.

Terapie trvá cca 30 min
NTFjMD