Parkování zdarma!


» Reflexní terapie nohou

Reflexní terapie a její původ

 Jako u všech starých metod, zůstává i zde pravý důvod utajen. V Asii se považují za kolébku této metody současně Čína , Vietnam a Indie. Dokonce se tvrdí, že reflexní terapie byla  předchůdcem akupunktury a tehdy se nazývala „metoda pozorování nohou“.

Co je reflexní terapie

 Základy reflexní terapie vycházejí ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem lidského těla. Dalo by se říci, že vlastně chodidlo představuje celé lidské tělo. Stejné plošky jsou i na rukou, ale nejsou tak účinné, proto se všichni zabývají pouze reflexní terapií nohou.

K řádnému využití této metody je ovšem třeba znát spolehlivý postup, jak potřebné reflexní plošky najít a jak jimi působit na funkci určitého orgánu.

 Obrázek tělesné zóny a zóny chodidla

Vlastní provádění masáže

 Vlastní provádění masáže obecně nazývané technika masáže, je pro efekt reflexní terapie rozhodující.Obecně platí pro postavení palce při masážích, aby jeho pohyby i přítlak byly plynulé, hladké a bez tvrdých nárazových zásahů. Tlak nemá být prováděn nehtem, ale vrcholem palce nebo prstu. I při kvalitní masáží, kdy pacient není vůbec mačkán nehtem,bude mít  pocit, že se nehtem mačká. Pocit v mačkaném místě se většinou projevuje jako silný přítlak nehtem. Je nutno na tuto okolnost pacienta upozornit a je nutné, aby taktéž věděl, že nebudou překročeny hranice únosnosti bolesti. Je třeba však vědět, že bez překonání bolesti se nepřekoná  nemoc.

Využití reflexní terapie

 Reflexní terapie má 2 základní využití a to diagnostickou a uzdravovací.

Uzdravovací spočívá  v tom, že reflexní terapií se dá utišovat bolest, kolika nebo náhlé příhody různě silným mačkáním na plošku chodidla, ale zároveň se dá i diagnostikovat nemoc orgánu či části těla tím, že zmačknutím určité části plošky chodidla pacient ucítí bolest. Oblast bolestivé části lidského těla, s kterou přímo souvisí oblast bolestivé části chodidla je v tomto případě diagnostikována jako nezdravá, protože u dokonale zdravého těla jsou přítlaky na chodidlo nebolestivé.

Terapie trvá cca 30 minut

ZDUwN2Z