Parkování zdarma!


Čínská ušní akupresura

Čínská ušní akupresura

Léčí bolesti v jakékoli části těla, jakékoli alergie, závislosti (kouření), menstruační bolesti, hubnutí, vysoký, nízký krevní tlak, kašle, v počátečním stádiu angínu, zlepšení zraku.....a mnoho dalších neduhů.

Ušní akupresura je stimulace bodů na boltci ucha pomocí semínek vaccárie , za účelem zmírnění bolesti v jiných částech těla.

V ušní akupresuře stejně jako v ušní akupunktuře stimulujeme systematicky uspořádané body, situované na ušním boltci.

 Stejně jako u jiných mikrosystémů na těle existují zde vztahy mezi orgány v těle a jejich projekcí do bodů a plošek na ušním boltci. Ušní akupresura i akupunktura přestavuje přirozený, samoregulující mechanismus těla, který je schopen zmírnit příliš reaktivní funkce těla nebo podporovat málo výkonné fyziologické procesy.

Akupunkturisté používají ušní akupresuru a ušní akupunkturu také jako náhražku za celotělovou akupunkturu tj. zavádění jehel do energetických drah na těle. Akupresura má stejné účinky jako akupunktura. V některých případech jsou reflexní body na uchu používány samostatně. Ušní akupresura nejen že zmírňuje bolest, ale může také ovlivnit hlubší fyziologické změny, jako například znovu nastolit energetickou rovnováhu v příslušném orgánu, který se jeví při diagnostice jako energeticky disharmonický. Obě metody mohou být používány společně k léčbě široké škály klinických problémů, jako například bolesti hlavy, zad, páteře, kolen, kyčlí,loktu, vysoký krevní tlak, bolesti zubů,při návykových syndromech na tabák, alkohol,drogy, napomáhají nastolit proces zhubnutí,nastolují průchodnost jater…a další.

Akupresurně aplikovaná vaccárie zůstává na ušním boltci pacienta alespoň 7 dní a ten si je minimálně 5x denně po dobu 2 minut stimuluje a tím dochází k opakovaným ozdravným procesům po dobu aplikace vaccarie. Ozdravný proces probíhá i po odstranění semínka. Na každé návštěvě se aplikují na ušní boltec nové vaccárie dle potřeb pacienta.

 

 

NzFjNjk2N