Parkování zdarma!


» Dornova metoda

Dornova metoda

je šetrná manuální terapie, kterou se mohou léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem. Pro svou jednoduchost, bezpečnost a účinnost je tato metoda stále oblíbenější a vyhledávanější. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolestí v problematických partiích - převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Velmi úspěšně léčí problémy se skoliózou a kyfózou (kulatá záda).

V České republice není Dornova metoda zatím příliš známá. Tam,kde je klasická medicína a rehabilitace neúčinná a pacientovy bolesti dále přetrvávají je Dornova metoda tou nejlepší volbou. Někdy opravdu postačí jedno ošetření a klient se svého problému zbaví. Není proto divu, že je většina ošetřovaných výsledky Dornovy metody opravdu nadšena a mluví o "zázračném" vyléčení svých obtíží.

Dornova metoda navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klienta. Pracuje se přitom ve stoji, vsedě i vleže. Při napravování se obratel nebo kloub opět uvádí do správné polohy jemným tlakem. Náprava se provádí kyvadlovým pohybem protější ruky nebo nohy klienta. Při kývavém pohybu nohou nebo rukou se uvolňuje svalstvo v páteřní oblasti a terapeut pak může napravit zablokovaná místa. Tím, že se kloub nebo obratel vrátí do původní polohy, se klient velmi rychle zbaví bolesti.

Vzhledem k volnému a přirozenému pohybu končetin můžeme Dornovu metodu zařadit mezi bezpečné terapie. Je také terapií šetrnou - zásadně se neprovádí trhnutím, které by mohlo způsobit zablokování nebo i zhoršení stavu. Tato metoda je vhodná pro všechny lidi bez rozdílu věku.

Tato léčebná metoda je bezbolestná,účinná a šetrná. Jako doplněk metody je použita i speciální uvolňující masáž páteře tzv. Breussova masáž.

 Ošetření trvá cca 1 hodinu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dornova metoda v Hradci Králové

 

ZWNmZDI5N